Urządzamy niewielką sypialnię

Sypialnie w blokach to niewielkie pomieszczenia, które należy urządzać przede wszystkim z głową – dobranie odpowiednich mebli i kolorystyki pozwoli stworzyć funkcjonalne i komfortowe wnętrze. Od czego zacząć?

Wybierając dany kolor do sypialni powinniśmy trzymać się jasnych odcieni – mogą być to np. pastele. Ciemne kolory mogą spowodować trudności w zasypianiu, uniemożliwić zrelaksowanie się po ciężkim dniu. Najmodniejsze obecnie kolory to lawenda, mięta, chłodny błękit. Wybierając stonowaną paletę barw łatwo nam będzie również znaleźć pasujące dodatki!

Jakie meble w sypialni?

Kluczowym meblem w tym pomieszczeniu jest oczywiście łóżko. Stojąc naprzeciw olbrzymiej oferty konkretnych producentów może się jednak okazać, że wybór nie jest taki łatwy. Jeśli szukamy trwałego i eleganckiego mebla powinniśmy postawić na łóżka drewniane. Drewno jest odporne na uszkodzenia, ścieranie, działanie wilgoci. Dodatkowo producenci odpowiednio zabezpieczają je stosując lakiery, bejce.
Obok łóżka powinny znajdować się niewielkie szafki nocne – w ich wnętrzu trzymać książki, leki. Na górnej pokrywie szafki wygodnie jest postawić lampkę nocną – umożliwi ona czytanie po zmroku.
W sypialniach nierzadko przechowujemy swoje ubrania. W tym celu najwygodniej będzie nam kupić obszerną komodę lub szafę.

Comments are closed.