Trwałe i nowoczesne meble do ogrodu

Zakup odpowiedniego wyposażenia outdoorowego nie jest najłatwiejszym zadaniem. Jak spośród ogromu produktów wykonanych z materiałów o zróżnicowanym wykończeniu i specyfice wybrać meble, które będą pięknie się prezentować, a jednocześnie oprą się działaniu kapryśnej pogody? Sprawdź, jakie meble okażą się strzałem w dziesiątkę!

Skandynawskie meble ogrodowe z technorattanu

Skandynawskie meble ogrodowe wyplatane z technorattanu są niekwestionowanym hitem w modnych ogrodach. I nic w tym dziwnego! Technorattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego inne właściwości. Minimalistyczne, pozbawione zbędnych ozdobników fotele, krzesła, huśtawki, leżanki i sofy wyplatane z białego technorattanu pięknie prezentują się na tle ogrodowej zieleni, a jednocześnie wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne. Możesz mieć pewność, że nowe meble wyjdą bez szwanku ze starcia z promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami oraz opadami. Ponadto, tego typu meble są niezwykle lekkie, co znacząco ułatwia przenoszenie ich z miejsca na miejsce.

Jak dbać o technorattanowe wyposażenie?

Większość mebli ogrodowych wymaga czasochłonnej impregnacji oraz stosowania zabezpieczeń. Wybierając skandynawskie meble ogrodowe zbudowane z technorattanu, oszczędzasz sobie tej wątpliwej przyjemności. Technorattanowe wyposażenie może bezpiecznie przezimować pod grubą warstwą śniegu, bez wcześniejszej konserwacji materiału. Co więcej, zwarte, nieporowate włókna tworzywa nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie mebli (nawet bardzo jasnych) w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu.