Torebka skórzana vs. materiałowa/ z eko skóry

Zakup torebki nie jest taki prosty. Trzeba przecież dobrać odpowiedni fason, kolor, styl. Te parametry muszą z kolei pasować nie tylko do naszych ubrań, lecz także do charakteru oraz do stylu życia. Jednak przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolimy torebki ze skóry naturalnej, czy też z materiału bądź z ekologicznej skóry. Co jest lepsze?

Torebki z skóry ekologicznej – czy warto w nie inwestować?

Ten typ torebek na pewno charakteryzuje się niższą ceną – to jest dla wielu z nas naprawdę duża zaleta. Jednak z drugiej strony warto zauważyć, że taka ekologiczna skóra bardzo szybko się niszczy i psuje, wyglądając przy tym bardzo nieestetycznie. Przy codziennym użytkowaniu trzeba w zasadzie każdego sezonu zmieniać taką torebkę, ponieważ tworzą się na niej brzydkie przetarcia, przebarwienia część materiały w ogóle odpada… Czy zatem rzeczywiście ich zakup jest tak tani? Nie do końca…

Torebki materiałowe – idealne na niektóre okazje

W sklepach możemy jeszcze dostać dzisiaj torebki wykonane z różnego rodzaju materiału np. z płótna. Nie charakteryzują się one elegancją, jednak znakomicie pasują do niektórych nieoficjalnych sytuacji jak np. wyjścia na plażę, do lasu, czy na piknik.

Torebki skórzane – styl i elegancja

Jak zaś sprawy wyglądają z damskimi torebkami skórzanymi? Są one na pewno droższe. Ich cena mniej więcej wynosi tyle, ile dwóch torebek ze skóry ekologicznej. Niemniej jednak torebki skórzane wytrzymują nieporównywalnie dłużej a ponadto nie niszczą się. Nawet przetarcia, które powstają na torebkach ze skóry po wielu latach ich użytkowania, wyglądają estetycznie i znakomicie wpasowują się w styl vintage.
Ponadto warto zauważyć, że damskie torebki ze skóry zmienią każdy strój w elegancką stylizację. Wystarczy założyć zwykłe dżinsy, biały t-shirt i marynarkę, a do tego dobrać stylową torebkę skórzaną i już mamy świetny oficjalny strój.

Damskie torebki skórzane na co dzień, inne – dodatkowo

Jak zatem rozwiązać ten problem? Jaką torebkę ze  sklepu twojatorebka.com  lepiej kupić – z naturalnej skóry czy ze sztucznej? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto zauważyć, że przecież każda kobieta ma kilka torebek. Inne damskie torebki przeznaczone są na wyjścia, inne na co dzień, a jeszcze inne gdzieś do pubu ze znajomymi. Warto zatem zainwestować w dwie porządne torebki ze skóry naturalnej – jedną mała na wyjścia, drugą większą na co dzień. Mają one być ładne i praktyczne oraz pasować do nas. Resztę ekstrawaganckich torebek albo takich przeznaczonych na specjalne okazje, których używamy dość rzadko, możemy kupić nieco tańszych.