Meble klasyczne – czy warto kupić?

Są wśród nas miłośnicy rozwiązań klasycznych, które sprawdzają się przez lata, zarówno w kwestii rozwiązań technicznych, jak i na płaszczyźnie estetycznej. Osoby takie będą chętniej wybierały meble klasyczne, które będą stanowiły niejako dopełnienie ich zamiłowania, pozwalając czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. Czy warto jest je więc kupować? Udowodnimy, że tak. (więcej…)

Czytaj więcej

Styl rustykalny – organiczny i nowoczesny

Styl rustykalny – jaka jest pierwsza myśl, która w związku z nim przychodzi nam na myśl? Zapewne przed oczami pokazuje nam się niska izba w bielonym skansenie lub pensjonat ze smolonych bali na Podlasiu. Podobna stylistyka w Polsce faktycznie może głównie kojarzyć się ze schroniskami górskimi, mazurskimi agroturystykami czy muzeum stylu zakopiańskiego. Sami dobrze wiemy, co dominuje w naszej krajowej mieszkaniówce i jak zwykle wygląda wyposażenie domu statystycznego Polaka. Mimo wszystko jednak styl rustykalny powoli zaczyna się u nas pojawiać i przybiera formę, której byśmy się nie spodziewali. (więcej…)

Czytaj więcej

Oryginalny przedpokój – jak poradzić sobie z tą przestrzenią?

Przedpokoje uważane są za przestrzeń problematyczną – posiadają one nieregularne kształty, nie posiadają dostępu do naturalnego światła. Te niewielkie pomieszczenia są więc traktowane po macoszemu. Architekci wnętrz przekonują jednak, że odrobina czasu i pomysł sprawi, że i przedpokój stanie się elegancką częścią mieszkania i godnie witać będzie przybyłych gości. Od czego zacząć remont? (więcej…)

Czytaj więcej