Sypialnia na dobranoc

Sen jest podstawową potrzebą fizjologiczną każdego człowieka. Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie przekonał się, jakie konsekwencje niesie za sobą bezsenność – rozdrażnienie, obniżony nastrój, bóle głowy, wzmożony apetyt czy problemy z koncentracją to tylko niewielka część z nich. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale czynnikiem wpływającym na komfort nocnego wypoczynku jest również wystrój sypialni. Jak urządzić to pomieszczenie, aby wreszcie porządnie się wyspać? Sprawdź!

Zdrowy, spokojny sen

Kolory dominujące we wnętrzach w dużym stopniu oddziałują na nasze samopoczucie. Aby każdy wieczór w sypialni przynosił ukojenie i wyciszenie, zrezygnuj z pulsujących czerwieni i ostrych pomarańczy na rzecz bardziej stonowanych barw. W sypialni szczególnie dobrze sprawdzi się rozbielona paleta (beże, biel, szarości, pudrowy róż, baby blue). Zrezygnuj z mocno fakturowanych tapet i tynków, na których osiada sporo kurzu. Lepiej postawić na farby tworzące paroprzepuszczalną powłokę.
Sypialnia powinna być urządzona w cichej części domu, z dala od hałasów telewizora czy ruchliwej ulicy. Pamiętaj, aby przed snem długo wietrzyć sypialnię. Przydatny będzie również nawilżacz powietrza.

Łóżko

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym elementem sypialnianego wyposażenia jest łóżko. To właśnie ono zapewnia nam wygodę podczas snu, pozwala odprężyć się mięśniom i w pełni zrelaksować. Jeśli każda noc zamiast ukojenia przynosi Ci ból pleców, to znak, że pora na nowe łóżko. Poszukiwania odpowiedniego modelu warto zacząć od wizyty na stronie visby.pl. W sklepie internetowym prowadzonym przez producenta znajdziesz wysokiej jakości ramy i stelaże wykonane z trwałych materiałów. Możesz wybrać łóżko w komplecie z materacem. W sprzedaży znajdziesz wysokiej klasy materace o zróżnicowanej budowie wewnętrznej i kilku stopniach twardości, wśród których znajdziesz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Comments are closed.