Salon urządzony tanio

Czy trudno jest urządzić salon tak, aby był on modny i funkcjonalny? Jeśli mamy pieniądze, za które możemy po prostu kupić wybraną aranżację, to oczywiście nie. Jednak co kiedy nie posiadamy odpowiedniej ilości środków finansowych i zastanawiamy się jak urządzić pokój gościnny?

 

Da się

Przede wszystkim musimy cię zapewnić drogi czytelniku, że to się da zrobić. W pierwszym rzucie należy oczywiście zrezygnować ze wszelkich dodatków oraz ozdób. Te bowiem można łatwo zastąpić, a ich zakup jest w stosunku do efektu, jaki powodują, bardzo kosztowny. Aranżując wnętrza, warto zastanowić się, jaki styl najbardziej odpowiada naszym gustom i upodobaniom. Dobrym pomysłem są uniwersalne i klasyczne dodatki, które niezależnie od panujących trendów są wiecznie modne i stylowe. Takie dodatki w odróżnieniu od tych sprzedawanych w topowych sieciach handlowych nie są zbyt drogie i dają poczucie przytulności oraz tworzą klimat mieszkania. Ważne jest oświetlenie Prócz światła głównego, ważne są lampy boczne, które są świetną ozdobą każdego salonu, ocieplając każde wnętrza.

 

Dodatki

Zamiast kupować wiele mebli, postawmy na minimalistyczny styl skandynawski, który z jednej strony jest stosunkowo oszczędny, a jednocześnie bardzo modny. Ciekawe inspiracje znajdziesz tutaj: jak urządzić pokój gościnny. Materiałem wykorzystywanym do aranżacji skandynawskich wnętrz jest głównie drewno oraz kamień. Wnętrza te wbrew pozorom nie są surowe, ale bardzo oszczędne, a co za tym idzie, niezwykle funkcjonalne. Możemy taki salon w stylu skandynawskim dodatkowo ocieplić. Idealnie pasują tu dekoracyjne poduszki, które zwłaszcza w zimowe wieczory wspaniale sprawdzą się w każdym salonie. Oprócz tego sprawdzą się wazony, pudełka, czy dekoracyjne figurki. Same meble powinny stać raczej pod ścianą, a przestrzeń na środku salonu powinna pozostać pusta. Zrezygnujmy z foteli na rzecz kanap. Zwłaszcza kiedy prowadzimy dom otwarty i chętnie gościmy u siebie znajomych i sąsiadów.

 

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*