Różne oblicza skandynawskiego stylu – sposób na wyjątkowe wnętrze

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne i naturalne barwy, otwarte na świat wnętrza bez zbędnych bibelotów i przestronność, która nie wyklucza przytulności.

Kolory w skandynawskim wnętrzu

W stylu skandynawskim dominuje biel uzupełniona o jasne, neutralne barwy: blade błękity, szarości i beże uzupełnione o naturalne, jasne drewno. Nie oznacza to jednak, że we wnętrzach skandynawskich nie pojawiają się także kontrasty. Nowoczesne i bardziej eklektyczne podejście do scandi kocha kontrasty: wykorzystywane kolory mogą być zarówno zdecydowane i żywe (koral, malachit, seledyn, malina, fuksja, żeby wymienić tylko kilka), jak i ciemne – popularne jest zwłaszcza zestawienie jasnych barw z czernią, głęboką szarością, grafitem czy ciemnymi brązami.

Wygoda przede wszystkim

Skandynawskie wnętrza muszą być przede wszystkim wygodne i praktyczne. Sercem salonu zazwyczaj jest duża, miękka sofa przykryta równie miękką kapą i wypełniona dużymi poduszkami. Styl skandynawski lubi nie tylko naturalne tkaniny (len, bawełnę) – zwłaszcza grubo tkane, ale także skóry.

Miłość do typografii, ramek i ściennych dekoracji

W skandynawskich wnętrzach świetnie sprawdzają się dekoracje ścienne złożone z serii obrazków w ramkach, które tworzą charakterystyczne dla tego stylu wzory. Scandi kocha także ciekawą typografię – obrazki z literami to również stały element tego stylu.
Czytaj więcej: architekt wnętrz Kraków – monostudio.