Rozmiar XXL – jak ubrać się stylowo i wygodnie?

Osoby noszące rozmiary XXL i więcej wiedzą, jak trudno jest znaleźć ubrania pasujące rozmiarem, ale też eleganckie czy modne. Jeszcze 10-15 lat temu zakupy wygodnych i eleganckich ubrań w dużych rozmiarach były praktycznie niemożliwe, a pomoc niosły doświadczone krawcowe. Współcześnie jest znacznie lepiej – powstają nie tylko liczne sklepy z odzieżą XXL, ale też powstają kolekcje dla puszystych, tworzone przez znane marki.

Poza sklepami stacjonarnymi możliwe jest obecnie kupowanie przez internet – to spore ułatwienie, szczególnie dla osób, które z jakiś powodów nie mogą czy nie chcą kupować osobiście. Dzięki sklepom internetowym możliwe jest zakupienie interesującego nas produktu, przymierzenie go w domu. Jeśli nie będzie on nam pasował – nic straconego. Towar należy odesłać do sklepu w stanie nienaruszonym, z wszelkimi metkami. Wtedy możemy liczyć na zwrot pieniędzy lub też wymianę towaru.

O czym pamiętać podczas zakupów?

Podczas zakupów warto pamiętać o kilku zasadach: ubrania powinny być wykonane z przewiewnych i elastycznych tkanin, z jak największą domieszką bawełny czy innych tkanin naturalnych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że w nowych spodniach czy koszuli będziemy czuć się komfortowo i wygodnie. Istotne są również desenie: osoby puszyste powinny zdecydowanie unikać strojów w nieregularne wzory czy poziome paski – będą one dodatkowo poszerzać. Niewskazane są również wszelkie fałdki, załamania, kanty. Jeśli kupujemy spodnie to najlepiej o prostym kroju. W przypadku koszul czy bluzek również starajmy się wybierać materiały gładkie.

Problemy ze znalezieniem odpowiedniego fasonu

Największy problem istnieje ze spodniami dla puszystych: panie narzekają, że nie mogą dobrać odpowiedniego modelu do swojej sylwetki. Najczęściej powodem są zbyt długie lub wąskie nogawki, niski krój, zbyt mała szerokość w biodrach.moda, ubraniamoda, ubraniaRozmiar XXL – jak ubrać się stylowo i wygodnie?, moda, ubrania, moda, ubraniaRozmiar XXL – jak ubrać się stylowo i wygodnie?, moda, ubrania, moda, ubrania

Comments are closed.