Prawidłowe działanie oczyszczalni

Przydomowe oczyszczalnie, osadniki czy szamba wymagają stosowania odpowiednich szczepów bakterii. Regularne stosowanie tych preparatów sprawia, że urządzenia pracują prawidłowo – bakterie wspomagają naturalny proces rozkładu, neutralizują nieprzyjemne zapachy powstające na wskutek rozkładu.
Działanie bakterii wpływa również na proces odprowadzania szkodliwych substancji do gleby – kiedy nie stosujemy odpowiednich preparatów jest ich znacznie więcej.

Skład preparatów do oczyszczalni

W skład substancji oferowanych przez polskich producentów wchodzą nie tylko same bakterie, ale również enzymy. Wszystkie one wspomagają naturalne procesy rozkładu i przyczyniają się do ekologicznego podejścia do kwestii oczyszczania szamb i wielu innych.
Niezwykle istotne jest regularne stosowanie preparatów z bakteriami oraz dopasowanie ilości preparatu do wielkości szamba czy oczyszczalni. Zdarza się, że silnie zanieczyszczone szamba potrzebują mocniejszych preparatów – wtedy warto poszukać silnych środków, które jednocześnie pozwolą na szybsze neutralizowanie zanieczyszczeń.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru bakterii do oczyszczalni?

Z pewnością ważne jest, czy producent posiada odpowiednie atesty na prowadzenie sprzedaży konkretnych kultur bakterii. Jeśli dobierzemy bakterie do oczyszczalni nieodpowiednio, ich stosowanie może okazać się niebezpieczne dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia! Dodatkowo warto zwracać uwagę na stosowanie bakterii – ich dozowanie nie powinno sprawiać problemów w codziennym użytkowaniu.

Gdzie kupić bakterie?

Preparaty z bakteriami znajdziemy w sklepach związanych z oczyszczalniami oraz budową szamb. Z pewnością można ich poszukać również w sieci. Nie mając pewności co do działania danego preparatu warto poczytać o nim na stronie producenta.

Comments are closed.