Pojemniki – zorganizowanie towaru w magazynach

Prowadzenie wielu rodzajów działalności wymaga miejsca do odpowiedniego i wygodnego składowania towarów lub zapasów np. materiałów biurowych. W takich przypadkach sama przestrzeń, nawet z odpowiednimi regałami może czasem nie wystarczyć. Dotyczy to artykułów o różnym charakterze i rozmiarach.

Kiedy liczy się segregacja

W segregacji i utrzymywaniu produktów w porządku pomagają pojemniki z przegródkami. Mają one różne rozmiary i kształty oraz różną ilość przegródek. A to oznacza, że przydają się w wielu branżach i do segregacji bardzo różnorodnych artykułów. Później wystarczy odpowiednie oznaczenie pojemników i osoba zajmująca się sprawami magazynowymi ma ułatwione zadanie.
Rozglądając się za pojemnikami z przegródkami, trzeba pamiętać o kupnie takich, które będą dobrze znosiły różne temperatury i które zapewnią odpowiednie warunki przechowywania konkretnemu rodzajowi artykułów. Niektóre wymagają odpowiednich temperatur i przewiewu.
Na szczęście na rynku jest sporo modeli takich pojemników, co każdemu daje możliwość wyboru tego najwłaściwszego.

Kiedy trzeba zastosować sztaplowanie

Sztaplowanie to układanie artykułów w sztaple czyli – najprościej rzecz ujmując – w mniejsze lub większe warstwy. Muszą być one jednak odpowiednio łatwo dostępne i widoczne.
W takich przypadkach zapanować nad artykułami magazynowanymi pomagają pojemniki do sztaplowania. Mają one różne rozmiary, występują z wiekiem lub bez, mają ścianki lite lub z otworami. Oznacza to, że niezależnie od rodzaju składowanych artykułów, można znaleźć model takiego pojemnika odpowiadający swojemu zapotrzebowaniu.
Kupując i przygotowując magazyn do sztaplowania artykułów, trzeba dostosować także do tego aspektu pojemniki sztaplowane. Należy przeanalizować, do jakiej wysokości pracownik bez problemu dostanie się do zmagazynowanych artykułów. Drugą sprawą jest to, czy przydadzą się pojemniki do sztaplowania z uchwytami, czy bez.
Oczywiście pojemniki sztaplowane należy utrzymywać w odpowiedniej czystości. Oznacza to ich odpowiednie mycie co jakiś czas. A to z kolei spowoduje to, że przynajmniej część pojemników sztaplowanych co jakiś czas może być wyłączona z eksploatacji na czas mycia. Ich wielkość i model powinny ułatwić takie zabiegi osobie odpowiedzialnej w konkretnej firmie do obsługi magazynu. Nie każdy da sobie radę w pojedynkę z największymi pojemnikami.
Pojemniki sztaplowane https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stackable-containers/ sprawdzają się w przypadku artykułów dużych i małych, w magazynach i pokojach biurowych, w których segregacji wymagają dokumenty i artykuły biurowe.

Comments are closed.