Podaruj sobie odrobinę luksusu – piękne meble ogrodowe

Odpoczynek w ogrodzie to – szczególnie latem – jedna z najlepszych możliwości. Wysokie temperatury oraz zieleń najlepiej zregenerują nasze siły, pozwolą na relaks. Warto zadbać o to, aby móc korzystać z ogrodu właśnie w ten sposób. Pomogą w tym wygodne meble ogrodowe!

Odpoczywaj z klasą!

Obecnie w sklepach producentów mebli ogrodowych znajdziemy dziesiątki kompletów technorattanowych i aluminiowych, z których możemy wybierać interesujące nas elementy. To niezwykle wygodne, gdyż każdy z nas ma inne potrzeby: w małych ogrodach sprawdzą się najlepiej niewielkie stoliczki kawowe i kilka krzeseł z oparciami, w dużych – stoły mieszczące kilka osób oraz wygodne fotele z profilowanymi oparciami i podłokietnikami. Zastanawiając się, który z dostępnym materiałów będzie lepszy – technorattan czy aluminium 0 warto poznać cechy obu.
Technorattan ma za zadanie jak najlepiej zastępować klasyczne włókna rattanowe. Włókna syntetyczne są lekkie, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zmienne temperatury. Nieporowata struktura sprawia, że do wnętrza nie przedostaje się wilgoć czy brud. Utrzymanie takich mebli w czystości nie sprawia żadnych problemów. Meble aluminiowe tworzone są na lekkich, metalowych szkieletach, a pomiędzy nimi rozpięte są siatki z włókien polietylenowych. Siatki te są dodatkowo wzmacniane, aby podnieść komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Ze względu na lekką budowę i nowoczesny design takie krzesła aluminiowe są najchętniej stosowane w restauracjach z ogrodami letnimi.

Jakie elementy wybrać?

Producenci oferują nam wiele ciekawych elementów w swoich zestawach: są to przede wszystkim stoły i fotele, ale również leżaki ogrodowe z technorattanu, idealne na popołudniową drzemkę. W niewielkich ogrodach stawiane są niewielkie stoliczki kawowe i 2-3 krzesełka.

Comments are closed.