Oryginalny przedpokój – jak poradzić sobie z tą przestrzenią?

Przedpokoje uważane są za przestrzeń problematyczną – posiadają one nieregularne kształty, nie posiadają dostępu do naturalnego światła. Te niewielkie pomieszczenia są więc traktowane po macoszemu. Architekci wnętrz przekonują jednak, że odrobina czasu i pomysł sprawi, że i przedpokój stanie się elegancką częścią mieszkania i godnie witać będzie przybyłych gości. Od czego zacząć remont?

Kolory, oświetlenie

Podstawą bez wątpienia jest dokładne wymierzenie pomieszczenia i skupienie się na jego problematycznych aspektach – najczęściej są to wnęki oraz brak naturalnego światła. W drugim przypadku konieczne będzie zastosowanie odpowiednich tapet lub farb oraz oświetlenia. Zarówno tapety, jak i farby powinny posiadać w swoim składzie opalizujące drobinki – będą one odbijały światło rzucone przez lampy, przez co możliwe stanie się optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. Wybierając kolory omijajmy te ciemne. Jeśli pragniemy minimalistycznego wyglądu postawmy na szarość połączoną z bielą.
Wybierając konkretną lampę zdecydowanie powinniśmy unikać obszernych kloszy zabierających światło. Zrezygnujmy również z ciepłych, mlecznych barw. Zamiast tego wybierzmy gołe lampki o chłodnych odcieniach. Z pewnością sprawdzą się one znacznie lepiej w tym pomieszczeniu.

Co z meblami?

W przypadku przedpokoju konieczne jest staranne dobieranie mebli – problemem jest niewielka ilość przestrzeni. Jeśli w przedpokoju znajdują się wnęki dobrze jest wykorzystać je, np. poprzez dopasowanie do nich odpowiednich szafek na buty. Wybierając konkretne modele szukajmy szafek o średniej wielkości, aby na ich górnej pokrywie móc umieścić ozdobną misę – możemy w nim przechowywać klucze, pocztę.
Konieczny jest też wybór wieszaka. Zrezygnujmy ze stojących wieszaków na rzecz oryginalnych przedmiotów zawieszanych na ścianach. Ciekawym wyborem okaże się wieszak na ubrania drzewo.

Comments are closed.