Ogrodowy zakątek – trzy propozycje

W ogrodzie warto mieć miejsce reprezentacyjne i odsłonięte, z którego razem z gośćmi można podziwiać piękne widoki. Ale dobrze też stworzyć ogrodowy zakątek tylko dla siebie, w odosobnieniu, gdzie ukryjemy się przed całym światem. Takie miejsce, do którego zaprosimy ukochaną osobę na wspólną kawę czy filiżankę herbaty.

W skalnym zakątku

W pobliżu ogrodowego wodospadu, w oddaleniu od domu, w otoczeniu bujnych krzewów – można wyczarować skalny zakątek. Na nawierzchni wyłożonej naturalnymi kamieniami dużej wielkości wystarczy ustawić parasol i zestaw kawowy z rattanu wyglądający nad wyraz naturalnie. Doskonale w takim miejscu sprawdzą się ogrodowe fotele oraz inne meble od Garden Space: gardenspace.pl
Jeśli chodzi o dobór roślin, to ciekawą propozycją do skalnego zakątka jest rozchodnik. Bujnie rozrasta się na boki i tworzy zaskakująco piękne dywany. Skalno-roślinne dekoracje same w sobie, które zwłaszcza w pobliżu wody wyglądają efektownie. Można uzupełnić je rojnkiem murowym.

W różanym zakątku

Osobom ceniącym romantyzm w każdej postaci polecamy zrobienie ogrodowego zakątka pod różaną pergolą. Pnące róże stworzą wspaniałą osłonę, która częściowo odseparuje nas od reszty świata, umożliwiając jednocześnie rozkoszowanie się urodą otoczenia.
Jeśli lubimy nastrojowe kompozycje, to róże warto uzupełnić jaśminowcem. Nieco zapomnianym krzewem, który podczas kwitnienia zapewnia upajający wprost zapach. Jaśminowiec cudnie wtedy wygląda i jest dodatkowo łatwy w uprawie.

W tajemniczym zakątku

Do wyczarowania ogrodowego zakątka można wykorzystać także mury i ogrodzenia. Takie miejsce tylko dla siebie uda się stworzyć na przykład w kącie ogrodu. Żeby zakryć nieatrakcyjne powierzchnie wystarczy puścić na nie bluszcz pospolity, który rozwija się w słońcu i w cieniu.

Comments are closed.