Odwieczny dylemat – w góry czy nad morze?

Kwestię tę można bardzo szybko oraz bardzo łatwo rozwiązać – wystarczy wziąć pod uwagę ilość czasu, jaką mamy do spędzenia na relaksowaniu się i odpoczywaniu od codziennych obowiązków. Zwykle jest jednak tak, że ferie zimowe spędzamy w górach, a letnie urlopy raczej nad morzem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby te kolejność odwrócić.

Zima nad morzem

O każdej porze roku nad morzem możemy liczyć na solidną porcje zdrowego dla nas jodu, z tym, że w zimie niekoniecznie musimy przejmować się aurą – jaka by nie była, nie będzie nam żal, że nie można za długo wylegiwać się na plaży. Widoki nadmorskie o tej porze roku również zapierają dech w piersiach. Co lepsze, wiele w sezonie płatnych miejsc poza sezonem jest darmowe – na przykład molo w Sopocie.

W góry na wakacje

Na wakacyjne, górskie wycieczki warto wybierać miejsca takie jak Karpacz – noclegi są tutaj raczej tanie i bardzo klimatyczne, a i atrakcji, i to różnorodnych, naprawdę nie brakuje. Można zwiedzać kolejne szlaki górskie lub zabytki w postaci pałacyków oraz zamków czy malowniczych ruin, można także korzystać z lokalnych restauracji oraz basenów znajdujących się w obiektach oraz zabiegów SPA.