Nowoczesny taras – całoroczne centrum relaksu

Kto powiedział, że sezon na odpoczynek w ogrodzie musi kończyć się wraz z nadejściem jesieni? Małe zmiany w przydomowej przestrzeni mogą sprawić, że w Twoim ogrodzie lato będzie trwało niemal cały rok! Sprawdź, jak zaaranżować nowoczesny taras, aby uniezależnić się od pogody.

Zadaszenie na nowoczesny taras

Niekwestionowanym hitem na nowoczesnych tarasach są pergole – metalowe konstrukcje o minimalistycznej formie. Solidna, wykonana z antykorozyjnego aluminium pergola ze składanym dachem zapewnia kojący cień w upalne dni, a jednocześnie izoluje od szkodliwych promieni UV oraz deszczu. Pergole na nowoczesny taras dostępne są w wersjach przyściennych lub wolnostojących. Większość modeli zbudowana jest z modułowych elementów, dzięki czemu możesz zacienić zarówno niewielki taras, jak i rozległą przestrzeń za domem.

Meble na nowoczesny taras

Deszcz, mokre liście spadające z drzew, pyłki unoszące się w powietrzu, promieniowanie UV i skrajne temperatury nie sprzyjają kondycji mebli ogrodowych. Aby mieć pewność, że pogoda nie odbije się negatywnie na kondycji mebli, wybierz modele wykonane z materiałów o wysokim stopniu odporności. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wykonane z technorattanu – syntetycznego tworzywa o ponadprzeciętnych właściwościach. Meble wykonane z technorattanu doskonale współgrają z nowoczesnymi tarasami oraz zapewniają najwyższy komfort wypoczynku. W katalogach czołowych producentów znajdziesz zarówno minimalistyczne komplety składające się ze stołu i krzeseł, jak i luksusowe narożniki, które z powodzeniem mogłyby zdobić najbardziej ekskluzywny salon.