Noc andrzejkowa – idealna okazja do zabawy!

Noc andrzejkowa to jedna z okazji, którą w Polsce obchodzimy z wielką chęcią – od dawna jest to szansa na zorganizowanie czy uczestniczenie w imprezie, która kojarzy się z tańcami oraz wróżbami. Jej organizacja nie powinna być trudna, warto jednak zadbać o niektóre detale.

Obowiązkowe elementy zabawy

Zabawa andrzejkowa powinna odbywać się wieczorem – nie jest to więc pora dla dzieci. Jeśli przygotowujemy zabawę w domu, warto uprzedzić sąsiadów oraz przygotować stół pełen smakołyków. Nie bójmy się szaleć z przysmakami – jest to w kalendarzu liturgicznym ostatnia szansa do hucznej zabawy przed adwentem. Zadbajmy o to, aby stół był odpowiednio przygotowany i aby każdy znalazł na nim coś dla siebie. Co powinno się na nim znaleźć? Z pewnością niewielkie przekąski, np. krakersy, ale mogą być także kruche paluszki, chipsy, oliwki i inne. Osoby ceniące słodkości z pewnością powinny być zachwycone obecnością ciast i ciasteczek.
Na stole nie powinno zabraknąć również dań ciepłych – może być to tradycyjny bigos, bogracz, leczo – wszystko ciepłe i aromatyczne.

Andrzejkowe wróżby

Zabawa andrzejkowa nie może obejść się bez wróżb. Co przygotować, aby wieczór ten był pełen magii? Z pewnością warto ustawić stolik, na którym odbywać się będą wróżby z kart tarota. Ten znany i ceniony sposób na poznanie przyszłości z pewnością przypadnie do gustu gościom. Kolejnym istotnym elementem jest możliwość podgrzania wosku, aby wykonywać chyba najbardziej znaną wróżbę andrzejkową, czyli lanie gorącego wosku. W zestawie należy przygotować również klucz z dużym uchem (to właśnie przez ucho od klucza należy lać wosk) i miskę z zimną wodą. Kiedy gorący wosk ostudzi się w misce z wodą można przystąpić do oceny kształtu i interpretacji. Inne wróżby będą od organizatorów wymagać przygotowania odpowiedniej liczby długopisów oraz niewielkich karteczek.

Comments are closed.