Na czym polega nowoczesna transplantacja włosów?

W ostatnim dziesięcioleciu chirurgia transplantacji włosów znacznie się rozwinęła .Obecnie dobry lekarz od włosów jest w stanie stworzyć naturalne wyglądające linie włosów za pomocą techniki zwanej transplantacją komórek pęcherzykowych. Przeszczep włosów to doskonała forma odbudowy włosów dla mężczyzn i kobiet. Przeszczepy mogą obniżyć lub wzmocnić linię włosów, a także poprawić ich gęstość na skórze głowy, twarzy i ciała. Operacja przeszczepu włosów osiągnęła nowy poziom doskonałości w ostatnim dziesięcioleciu. Lekarz od włosów tacy jak dr Turowski wykonują techniki ekstrakcji jednostek folikulotropowych (FUE) i folikularnego transferu jednostkowego (FUT) w celu odbudowy włosów. Każde podejście zapewnia odpowiednio estetyczny efekt.

Przed przeszczepem

W przypadku FUE pojedyncze mieszki włosowe są przenoszone pojedynczo z tyłu głowy, gdzie włosy są najgęstsze, do miejsca, gdzie się przerzedziły. Włosy są wyodrębniane za pomocą zaawansowanej technologii. Główną zaletą tej metody jest brak inwazyjności, który pozwala pacjentom na szybsze uzyskanie pożądanych efektów.
Podobnie jak FUE, metoda FUT polega na pobraniu włosów, które mają zostać przeszczepione z tyłu głowy. Jednak zamiast usuwania jednego włosa na raz, pobierany jest cały pasek zawierający tysiące mieszków włosowych. Pod mikroskopem każdy pęcherzyk osobno oddzielany jest od paska, a następnie przesadzany na wyznaczony obszar. Wybór techniki jest zindywidualizowany dla każdego pacjenta zwykle jest omawiany podczas wstępnej konsultacji dotyczącej przeszczepu, której udziela dr Turowski lub inny lekarz od włosów. Oferujące przeszczep włosów Katowice to miasto, gdzie znajduje się wiele profesjonalnych ośrodków.

Po przeszczepie

Pod koniec sesji chirurgicznej transplantacji włosów, pacjent może wrócić do domu. Następnego dnia pacjenci mogą się już kąpać, a dwa dni później delikatnie umyć włosy. Przez pierwszy tydzień czoło może wydawać się lekko opuchnięte, a tył skóry głowy będzie napięty. Mogą też pojawić się niewielkie strupy w miejscach, gdzie umieszczono przeszczepy. Wkrótce jednak wszystkie znikają, a pacjent może powrócić do normalnej aktywności społecznej, zawodowej i fizycznej. Oczekuje się, że przeszczepione włosy wypadają kilka tygodni po transplantacji. Proces ten jest częścią leczenia, ponieważ sprawia, że mieszek włosowy jest w stanie wyhodować nowe włosy. Efekty zaczynają pojawiać się 4-5 miesięcy po przeszczepie i ulegają stałej poprawie. Po upływie 9-12 miesięcy wyniki są już satysfakcjonujące. Miastem, w którym wykonać można tego typu zabieg są oferujące przeszczep włosów Katowice.
Odwiedź stronę dr. Turowskiego http://www.drturowski.pl/pl/