Meble drewniane czy z płyt meblowych?

Wybór odpowiednich mebli do mieszkania czy domu to nie lada wyzwanie dla każdego z nas. W sklepach meblowych zastaniemy wiele interesujących modeli mebli, jednak szeroki wybór sprawi, że trudno nam będzie podjąć szybką decyzję. Warto wiedzieć, że meble wykonywane są zazwyczaj z litego drewna lub tez płyt drewnianych. Które z nich okażą się lepsze?

Meble z litego drewna

Meble z litego drewna tworzone są najczęściej z gatunków takich jak sosna, buk czy dąb. Drewno lite jest dokładnie selekcjonowane, zanim zostanie poddane dalszej obróbce. Odrzucane są bele drewna ze skazami i sękami. Po selekcji następuje suszenie drewna, aby zmniejszyć ryzyko powstawania pleśni wewnątrz tworzywa. Kolejno drewno przewożone jest do zakładów stolarskich, gdzie jest obrabiane. DO najczęściej tworzonych mebli z litego drewna zalicza się przede wszystkim łóżka, ale również stoły, obszerne szafy. Meble te są silnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, wnikanie brudu.

Płyty drewniane – postaw na ekonomiczną cenę!

Płyty drewniane wykorzystywane są do tworzenia takich mebli jak regały, szafy, komody z połyskiem lub bez, szafki nocne, łóżka. Zastosowanie płyt jest bardzo szerokie, a ze względu na ich niską cenę (w porównaniu do litego drewna) meble te są znacznie chętniej kupowane. Warto dodać, że płyty meblowe mogą posiadać wielokolorowe laminaty, również wodoodporne.