Maszyny budowlane na wynajem

Wynajem floty budowlanej to zjawisko bardzo popularne ostatnimi czasy. Wbrew pozorom dotyczy ono nie tylko małych firm, które nie mogą jeszcze pozwolić sobie na zakup niezbędnych maszyn i wynajem sprzętu budowlanego wydaje się być dla nich jedynym wyjściem, ale także dużych, nowoczesnych przedsiębiorstw budowlanych, które świadome są szeregu zalet, jakie oferuje takie rozwiązanie.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wybór pomiędzy zakupem a wynajęciem maszyn jest stricte związany z profilem działalności naszej firmy i czasem, w którym dane urządzenie będzie rzeczywiście wykorzystywane. Nie da się ukryć, że ceny maszyn potrafią być bardzo duże – rzecz jasna zależy to od rodzaju konkretnego urządzenia – i warto wstępnie przekalkulować, czy inwestycja znacznych pieniędzy w ich zakup z pewnością będzie opłacalna. Jeżeli zostaną wykorzystane do wykonania jednego czy dwóch zadań na jednym, konkretnym placu budowy, wtedy zdecydowanie bardziej opłacalny zdaje się być wynajem sprzętu budowlanego.
W Polsce istnieje obecnie wiele firm, których działalność skupia się na wypożyczaniu maszyn budowlanych. Oprócz wynajmu samych urządzeń, możemy liczyć także na profesjonalne doradztwo, dzięki któremu będziemy w stanie znaleźć maszynę najlepiej wpasowującą się w nasze potrzeby czy wstępne przeszkolenie z obsługi. W przypadku urządzeń bardziej skomplikowanych, wymagających konkretnych uprawnień, często spotkać się można także z ofertą wykonania danej pracy wypożyczoną maszyną, wynajmujemy więc de facto nie tylko maszynę, ale także i jej personel. Dotyczy to między innymi koparek czy podnośników.

Uroki transportu maszyn

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego działa obecnie w wielu dużych miastach bądź w ich sąsiedztwie, co prowadzi do kolejnej, niezaprzeczalnej zalety takiego rozwiązania. Dla dużych firm, działających na obszarze całego kraju, transport maszyn z jednego placu budowy na drugi jest zupełnie nieopłacalny i wiąże się ze sporymi kosztami. Bardzo powszechnym zabiegiem jest wynajem floty budowlanej już na miejscu, podobnie zresztą wygląda kompletowanie ekipy i dobór podwykonawców. Odległość ma tutaj niebagatelne znaczenie.
O ile przewiezienie elektronarzędzi czy przenośnego zestawu pompowego może nie być większym wyzwaniem, tak transport koparki z, na przykład, Gdyni do Krakowa to już spore przedsięwzięcie – ciężko przecież oczekiwać, żeby operator pokonał cały ten dystans poruszając się po drogach publicznych. To wszystko generuje niemałe koszty, które nie dotyczą nas w momencie wynajęcia maszyny od firmy w niedalekiej odległości od miejsca inwestycji.

Wynajem floty budowlanej

Z pewnością znajdą się firmy, które mimo wszystko preferować będą zakup urządzeń na własność, pamiętajmy jednak, że nie oznacza to, że poniesiemy tylko jednorazowy wydatek. Dochodzą koszty konserwacji i okresowego serwisowania czy badań technicznych. Jednakowoż, jak już wspomniano, wszystko zależne jest od zakresu, w jakim dana maszyna będzie przez nas wykorzystywana. Zarówno zakup jak i wynajem mają swoje plusy i minusy dlatego warto rozważyć obie możliwości.

Comments are closed.