Lepsza wanna prostokątna

Hitem ostatnich lat są wanny narożne. Okazuje się jednak, że ich zalety kończą się na interesujących kształtach, wzbogaconych o trudne do zagospodarowania zaokrąglone powierzchnie. W porównaniu z wygodą, jaką zapewniają wanny prostokątne, wypadają naprawdę blado, żeby nie napisać biało.

Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób różnica kształtu może wpływać na wygodę użytkownika? I dlaczego wanny prostokątne są świadomie wybierane przez tych, którzy od kąpieli oczekują błogiego relaksu po dniu pełnym ciężkiej pracy?

Klasyczny kształt

Przez dziesięciolecia, jeśli nie setki lat, jedynym słusznym kształtem wanny, była bryła zbliżona do prostopadłościanu. Pary boków o identycznych długościach ułatwiają montaż nawet w małych łazienkach. Regularny kształt zapewnia równomierne rozłożenie siły nacisku, co pozwala na stosowanie prostych, lecz bardzo skutecznych sposobów instalacji. A to wpływa na stabilność, co w przypadku wanny prostokątnej, która wypełniona może ważyć nawet ponad 300 kg, ma naprawdę spore znaczenie.

Łatwa aranżacja

Wanny prostokątne mają płaskie zewnętrzne powierzchnie boczne. Idealnie nadają się one do obłożenia kafelkami z podłogi czy ścian. Dzięki temu w prosty i co ważniejsze tani sposób można wannę wizualnie wtopić w wystrój pomieszczenia.

Nawet w przypadku stosowania dedykowanej obudowy wanny prostokątnej, koszt jej zakupu jest zwykle o wiele mniejszy, niż w przypadku modeli narożnych.

Wygoda użytkowania

Największą zaletą wanien prostokątnych, jest ogrom miejsca części przeznaczonej do kąpieli. Aby przekonać się o różnicy pomiędzy wymiarami tej strefy w typach asymetrycznych, wystarczy zmierzyć wanny w sklepie. Istotne jest, aby do porównania wybrać modele o zbliżonych wymiarach zewnętrznych.

Pomiary pomiarami, jednak nic nie zastąpi przymiarki na sucho. W dobrych sklepach z wannami można do każdej ekspozycji wejść i spróbować się położyć. Tak naprawdę wyłącznie w ten sposób można przekonać się, czy konkretna wanna będzie spełniała nasze wymagania. Zawsze jednak przyjęcie wygodnej pozycji będzie łatwiejsze w modelu klasycznym.

Podsumowanie

Do produkcji wanien prostokątnych używa się mniej materiału, niż do asymetrycznych, a więc klasyka jest zwykle tańsza. Regularny kształt gwarantuje prostszą instalację i tańsze wykończenie łazienki. Pozwala także wygospodarować dużą przestrzeń, którą wygodnie zagospodaruje nawet osoba o poważniejszej sylwetce. Dlatego właśnie wanny prostokątne wybierają ci użytkownicy, którym marzy się cudowna, odprężająca kąpiel z pianą po czubek głowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne – wanny asymetryczne

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*