Kursy dla osób dorosłych

Przez wzgląd na niestabilną sytuację na rynku pracy młodzi ludzie coraz częściej stawiają na dodatkowe kursy doszkalające.
Możliwość wpisania do CV dodatkowych umiejętności sprawia, że czują się oni pewniej szukając pracy. Daje to także możliwość zmiany kierunku rozwoju zawodowego. Kształcenie ustawiczne (bo tak właśnie nazywa się możliwość kształcenia osób dorosłych) obejmuje nie tylko kursy specjalistyczne, ale również studia podyplomowe czy szkolenia dotyczące konkretnych zagadnień (np. obsługi komputera i programów komputerowych).

Jak finansować kursy doszkalające?

Osoby zainteresowane uczestnictwem w dodatkowych szkoleniach mogą finansować je z różnych źródeł. Pierwszym jest oczywiście własny portfel. Wiele osób zwraca się do swoich obecnych pracodawców, aby pokryli koszty szkolenia. Argumentują przydatność zdobytej wiedzy na obecnym stanowisku pracy. Możliwość dofinansowania konkretnego szkolenia dają również urzędy pracy, jednak warto pamiętać, że jest to proces długotrwały. Urzędnicy muszą sprawdzić również czy istnieje zasadność szkolenia w przypadku konkretnego bezrobotnego.
Szukasz miejsca, gdzie pogłębisz swoją wiedzę i kwalifikacje? Sprawdź – kurs sep Kraków!

Comments are closed.