Komu zlecić stworzenie strony internetowej?

Posiadanie strony internetowej w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej to w dzisiejszych czasach konieczność. Inaczej trudno będzie nam dotrzeć ze swoimi usługami do szerszego grona odbiorców. Własna witryna to konieczność, ale komu zlecić jej wykonanie?

Nie warto sugerować się wyłącznie ceną

Nie można oczekiwać, że otrzymamy tak samo funkcjonalną i czytelną witrynę od osoby, która wycenia swoje usług na kilkaset złotych mniej, niż ceniony fachowiec. Oczywiście nie zawsze cena idzie w parze z jakością, jednak można przypuszczać, że firmy, które mają duże doświadczenie i naprawdę znają się na rzeczy, będą droższe, od początkujących freelancerów. Zła strona internetowa można nam przynieść więcej strat, niż korzyści, dlatego nie warto za bardzo oszczędzać. Tworzenie stron www nie jest łatwe, wymaga nie tylko posiadania odpowiedniej wiedzy, ale również wyczucia estetycznego.

Im większe doświadczenie agencji, tym lepsza jakość uslugi

Na rynku można znaleźć wiele agencji interaktywnych, które działają kompleksowo. Oferują tworzenie stron www, zajmują się również wdrażaniem witryny oraz opieką techniczną w razie kłopotów, a także pozycjonowaniem. To bardzo dobre rozwiązanie i z pewnością warto zdecydować się na taką ofertę, nie mniej jednak nie każda firma będzie odpowiednia. W tym wypadku najważniejszym kryterium oprócz portfolio powinno być dla nas doświadczenie agencji.
W pierwszej kolejności warto zapoznać się z dotychczas zrealizowanymi projektami. Jeśli spodoba nam się styl pracy projektant, można przejść do zadawania pytań. Trzeba między innymi uzgodnić koszty oraz zorientować się jakie usługi są w cenie (czy zapewniają hosting, domenę, czy otrzymamy system do zarządzania treścią, czy w razie problemów można liczyć na wsparcie techniczne).

Czy warto zatrudniać freelancera?

Tworzenie stron www wymaga wiedzy z dziedziny grafiki komputerowej i programowania. Niektóre osoby rzeczywiście posiadają takie umiejętności, jednak nie każdy będzie w stanie zaoferować nam usługę na odpowiednim poziomie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnić zdolnego fachowca, który zajmie się jednym i drugim, jednak wcześniej trzeba dokładnie przeanalizować jego kompetencje i możliwości. W agencjach interaktywnych nad stroną www zazwyczaj pracuje kilku specjalistów, także być może w niektórych przypadkach będzie to lepsze rozwiązanie, szczególnie jak strona jest skomplikowana.
Wybór odpowiedniego wykonawcy strony www to podstawa, nie można podejmować takiej decyzji zbyt pochopnie.

Comments are closed.