Jakie łóżko wybrać do niewielkiego pomieszczenia?

Niewielkie pomieszczenia sypialne są trudne do aranżacji Kłopotem jest nie tylko niewielka powierzchnia, ale nierzadko też wnęki, niedostateczne oświetlenie. Na szczęście doświadczeni architekci wnętrz przekonują nas, że stworzenie ciekawej aranżacji jest jedynie kwestią pomysłu i czasu. Warto inspirować się pomysłami w katalogach wnętrzarskich.
Podstawą w niewielkich sypialniach jest oczywiście łóżko. Nie możemy pozwolić sobie w nich na olbrzymie łoża małżeńskie, jeśli jednak zależy nam na łóżku dwuosobowym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić wymarzony model, ale w mniejszej wersji. Takie zlecenia są przyjmowane przez większość topowych producentów.

Dodatkowa funkcjonalność

Wielu producentów oferuje dodatkowe możliwości związane z łóżkami. Klasycznie proponowane są wewnętrzne komory, przeznaczone do przechowywania pościeli, ubrań. Mogą być one tworzone również w formie wygodniejszych szuflad. Kolejnym udogodnieniem będą ruchome stelaże czy zagłówki.
Jeśli zależy nam na odporności na uszkodzenia…

Myśląc o zakupie łóżka z pewnością każdy z nas zastanawia się również nad ich trwałością. Jeśli ważne jest dla nas to, aby łóżko było funkcjonalne i służyło nam wiele lat dobrym rozwiązaniem jest kupienie łóżka z drewna. Łóżka drewniane wykonywane są z litego drewna, pozyskiwanego z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Drewno pochodzące z tych gatunków różni się od siebie kolorem, ale również gęstością tworzywa. Warto wspomnieć, że zanim drewno trafi do pracowni stolarskich musi zostać odpowiednio przygotowane – początkowo bele drewniane są selekcjonowane i odrzucane są te posiadające skazy czy sęki. Kolejnym etapem jest odpowiednie dosuszenie drewna. W tym celu jest ono transportowane do magazynów, gdzie leżakuje przez kilka tygodni. Dopiero po tym procesie możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich.