Jakie kije golfowe wybrać dla amatora?

Golf na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo prostą dyscypliną sportową, jednak każdy kto zacznie z nim swoją przygodę błyskawicznie przekona się, że wcale tak nie jest. W przypadku amatorów golfa bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak zacząć grać w golfa i jakie kije golfowe są najlepsze dla początkujących.

Najlepszy sprzęt dla amatora

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że zgodnie z najnowszymi regułami tej niesamowitej gry na polu golfowym można mieć w swojej torbie maksymalnie szesnaście kijów. Podstawowy zestaw najczęściej składa się z kijów typu putter, profesjonalnego zestawu ironów (numery od 5 do 9), sand wedge (do gry z bunkra), pitching wedge oraz zestawu fairway woods. Pamiętać należy również i o tym, że golf to bardzo drogi sport. Podstawowy zestaw kijów golfowych to wydatek od 1000 do 1500zł. Oczywiście im głębiej w las, tym trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej za bardziej profesjonalny sprzęt. Początkujący golfiści w pierwszej kolejności powinni zainwestować w sprzęt marki Wilson, który oferuje bardzo wiele ciekawych modeli kijków golfowych dla amatorów. Marka Wilson wbrew pozorom nie słynie tylko z produkcji profesjonalnych rakiet do tenisa ziemnego, ale oferuje również wyśmienite kije golfowe zarówno dla początkujących, jak i również dla profesjonalistów.

Jakie irony?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z golfem mają do wyboru kije iron o grafitowym lub stalowym shafcie. Osoby, które są wysportowane i preferują szybki swing, powinny skupić się przede wszystkim na ironach na stalowych shaftach. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby wybrać odpowiednie dla siebie kije warto poprosić o fachowe doradztwo sprzedawcę.

Najtańszy zestaw dla lajka

Osoby, które nie posiadają zbyt dużych środków finansowych na pełen zestaw kijków do golfa, mogą pokusić się o zakup tylko kilku wybranych kijów. Początkującym golfistom na pewno potrzebny będzie porządny putter, iron o numerze 7 oraz kije na zdecydowanie krótszej gry, czyli np. sand wedge albo pitching wedge. Jeżeli opanujemy już wykonywanie długich uderzeń, to będzie można dokupić również drivery.

Zakup piłek golfowych

Bardzo ważną kwestią jest nie tylko zakup kijków golfowych, ale również zakup odpowiednich piłek. Pamiętać należy o tym, że na wszystkich polach golfowych można grać wyłącznie markowymi piłeczkami. Nie można grać piłeczkami rangowymi, które dostępne są na driving range. Początkujący golfiści bardzo często przy nauce gry gubią piłki, dlatego też nie ma sensu inwestowania w najdroższe piłeczki.
Zapraszam po więcej informacji na stronę https://golfteam.pl/20-kije-golfowe – kije golfowe.