Jaka powinna być odzież do jazdy konnej?

Odzież do jazdy konnej musi przede wszystkim być bardzo wygodna. Dopasowana perfekcyjnie do naszego rozmiaru, ale nie zbyt mała. Musimy pamiętać, że w przeciwieństwie do ubrań casualowych, będziemy je nosić w specyficznych sytuacjach, w różnych warunkach pogodowych. Ubrania powinny nas chronić przed zimnem, deszczem czy słońcem. Muszą przyczyniać się do jak najbardziej komfortowej jazdy.

Bryczesy i koszulki

Bryczesy na przykład trzeba dopasować do sylwetki tak jak zwykłe spodnie – pamiętając dodatkowo o tym, żeby zapewniały doskonałą przyczepność. W przypadku koszulek ważne, żeby były uszyte z szybkoschnącego, przepuszczającego materiału.
Dostępne są obecnie nie tylko czarne czy białe bryczesy oraz koszulki, ale także w kolorach przywołujących wręcz suknie wieczorowe: turkusowe, mocno amarantowe, miętowe, cytrynowe. Do koloru – do wyboru.

Kurtki do jazdy konnej

Przy wyborze kurtki do jady konnej powinniśmy sugerować się jej krojem. Musi być ona dopasowana do naszej sylwetki, nie może być zbyt długa (zahacza wtedy o siodło) ani zbyt luźna. Dobrym pomysłem są kurtki ściągane na dole. Poza tym internetowy sklep jeździecki Equishop poleca kurtki typu bomber. Bardzo praktyczne są kurtki z nieprzemakalną powłoką, najlepsze dla bardzo aktywnych jeźdźców, którzy decydują się na jazdę bez względu na pogodę.

A może kamizelka?

Jesienią czy na wiosnę zamiast ciepłej kurtki puchowej fajnym pomysłem okaże się kamizelka. Wystarczy ją nałożyć na bluzę czy cienką kurtkę i już jesteśmy ubrani wygodnie i ciepło, a jednocześnie się nie przegrzewamy.

Płaszcz jeździecki

A do jazdy podczas deszczu proponuje się specjalny płaszcz jeździecki. Uszyty tak, żeby umożliwiać jak najwygodniejszą jazdę. Po bokach ma wszyte długie zamki, które można szybko rozpiąć, co zapewnia swobodne ruchy.

Comments are closed.