Jak zorganizować udaną wycieczkę szkolną?

Każdy pedagog zdaje sobie sprawę, że podczas organizacji wycieczki szkolnej dla młodzieży większość obowiązków i odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci spoczywa na jego barkach. Podczas planowania wycieczki musi on opracować plan wyjazdu, zagwarantować dzieciom wygodny i bezpieczny sposób transportu oraz zadbać o bezpieczeństwo dzieci w ciągu trwania wyjazdu.

Pozwolenia rodziców, transport

Kluczową kwestią, która powinna zostać dopełniona to skompletowanie zgody rodziców dzieci na ich wyjazd. Taki dokument potwierdzony ich podpisem sprawia, że dziecko jest czasowo oddane pod opiekę nauczyciela lub grupy nauczycieli.
Podstawą jest załatwienie odpowiedniego transportu. W przypadku grupy dzieci mniejszej niż 20 osób nie ma sensu wynajmowania całego autokaru (w takich przypadkach mamy obowiązek zapłacenia za cały autobus). Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z busów. Są mniejsze, co znacząco wpływa na ich sprawniejsze poruszanie się po centrach miast. Znacznie łatwiej również znaleźć parking dla busa w gęstej przestrzeni miejskiej. Busy posiadają pasy bezpieczeństwa.
Szukasz odpowiedniego transportu dla grupy dzieci podczas wycieczki szkolnej? Sprawdź naszą ofertę – przewoz busem Kielce.