Jak poradzić sobie z kupnem nowego łóżka?

Dla wielu z nas kupno nowego łóżka nie jest żadnym wyzwaniem – olbrzymia oferta kolejnych sklepów meblowych, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych sprawia, że jest w czym wybierać. Jeśli jednak zależy nam na produkcie wysokiej jakości, który będzie umożliwiał nam wygodny sen, konieczne jest poświęcenie czasu na wybór.

Łóżko dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb

Wybór łóżka nie powinien być przypadkowy – mebel ten odpowiada w dużej mierze za nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję naszego kręgosłupa. Szukając idealnego mebla nie kierujmy się wyglądem estetycznym: ważne powinny być dla nas materiały, konstrukcja, materac lub wypełnienie łóżka. W większości przypadków klienci sklepów meblowych szukają łóżek drewnianych – są one wykonane z litego drewna, odpowiednio zakonserwowanego i chronionego przed wnikaniem wilgoci, brudu. Lite drewno, ze względu na wysoką gęstość, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcanie. Oznacza to, że jego rama nie będzie się koślawić, będzie również odporna na złamania. To istotne, szczególnie kiedy zależy nam na meblu, który będzie nam towarzyszył przez długie lata.
Istotna jest twardość materaca lub też wypełnienia łóżka (w przypadku kanap rozkładanych). Określenie naszych preferencji odnośnie twardości jest istotne, aby nasz kręgosłup i mięśnie faktycznie odpoczywały w nocy. Nie mniej ważne jest profilowane materaca czy powierzchni kanapy. Wszelkie przeszycia, wybrzuszenia będą negatywnie wpływać na jakość naszego snu.

Łóżko wielofunkcyjne – dodatkowe komory do przechowywania, zagłówki

Producenci nie ustają w staraniach, aby łóżka były dla nas produktem atrakcyjnym, ale i funkcjonalnym. Wielu z nich oferuje łóżka ze skrzyniami, łóżka z dodatkowymi zagłówkami, łóżka z półautomatycznymi stelażami.