Jak ożywić swoją sypialnię?

Sypialnia ma być miejscem idealnym do odpoczynku i relaksu. To jak ją urządzimy niebagatelnie wpłynie na nasz komfort. Warto otoczyć się przedmiotami pięknymi i funkcjonalnymi. Od czego zacząć?

Łóżko, materac, pościel

Najważniejsze jest odpowiednio dobrane łóżko oraz materac. Od ich jakości zależy, czy nas sen będzie efektywny i czy obudzimy się wypoczęci każdego dnia. O ile wybór materaców jest niezwykle szeroki, o tyle kupno łóżka nie powinno być dla nas problemem. Ważne jest wybranie modelu o odpowiednich wymiarach. Zazwyczaj sklepy meblowe oferują możliwość kupienia łóżka, komody oraz innych elementów wystroju sypialni w ramach jednego zestawu.

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniej pościeli. Okazuje się, ze wybór jest naprawdę ogromny. Pościel możemy dobrać do naszych potrzeb pod względem jej trwałości, koloru, nadruku czy właściwości hypoalergicznych. Szukając oryginalnego dodatku, który odmieni wygląd zwykłego pomieszczenia możemy kupić pościele 3D, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem na polskim rynku.

Odpowiednie oświetlenie!

Niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w sypialniach. Wiele osób jest zdania, że punktowe światło sprawdzi się znacznie lepiej nić klasyczna lampa żyrandolowa. To dobre rozwiązanie – warto zastanowić się nad podwieszanym sufitem czy też niewielkimi lampkami ustawionymi na szafkach nocnych czy też na ścianach. Takie ułożenie z pewnością przypadnie do gustu rodzicom niemowląt śpiących w kołyskach w sypialniach. Agresywne światło może zbudzić dziecko. Dodatkowo niewielkie oświetlenie pozwoli oswoić się z nowym miejscem w przypadku noworodka.

W sypialnie warto także umieścić rolety – pozwolą one na zachowanie półmroku nawet wtedy, kiedy słońce będzie nad horyzontem. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które cenią sobie dłuższy sen w weekendy.

Comments are closed.