Jak odnaleźć się w nowoczesnych domach drewnianych?

Nowoczesne budownictwo jest w stanie wiele nam zaoferować – przekonują się o tym wszyscy ci, którzy postanowili wybudować dom z drewna. Ten rodzaj budownictwa staje się coraz popularniejszy w Polsce. Bez wątpienia jego zaletą jest fakt, że jest on znacznie tańszy o d klasycznych domów murowanych czy domów gotowych, oferowanych przez deweloperów. Co warto wiedzieć o domach z drewna?

Zainteresuj się nowoczesnymi domami drewnianymi

Dom z drewna nie jest nowością – moda na ten typ budownictw pojawiła się w Polsce jeszcze 10 lat temu. Sama konstrukcja przywędrowała do nas z Kanady oraz ze Skandynawii, gdzie drewna jest pod dostatkiem i faktycznie może być ono traktowane jako główny materiał budulcowy. W przypadku Polski domy ą obecnie oferowane przez doświadczone firmy, specjalizujące się wyłącznie w konstrukcjach szkieletowych. Ten rodzaj domu to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną mieszkać w domu, a jednocześnie nie chcą zaciągać olbrzymiego kredytu, który spłacać będą przez kolejne lata. Dzisiaj wybudowanie domu z drewna nie jest wyzwaniem – firmy tworzące takie konstrukcje rywalizują ze sobą o klientów. Interesujące projekty domów z drewna znajdziemy na stronie mawit.com.pl. Firma zaproponuje nam nie tylko wzniesienie budynku, ale i jego kompleksowe wykończenie. Sama budowa zajmie niewiele czasu – firmy budowlane zaproponują nam postawienie domu w stanie surowym zamkniętym w ciągu 2-4 miesięcy lub domu w stanie deweloperskim w czasie 6-8 miesięcy.

Co warto wiedzieć o budownictwie drewnianym?

Interesujące jest to, że w przypadku nowoczesnych domów drewnianych nie ma potrzeby czekania na cieplejsze dni – samą budowę możemy rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Jaki jest koszt wybudowania takiego domu? Szacuje się, że jest on o ok. 35% niższy niż w przypadku klasycznych domów murowanych