Jak dbać o świeży oddech?

Wiele z nas boryka się z problemem nieświeżego oddechu. Najczęściej jesteśmy przekonani, że jest on wynikiem spożywania aromatycznych produktów spożywczych. Niestety, nieświeży oddech może być również spowodowany chorobami układu pokarmowego, przyjmowaniem konkretnych leków lub też być związany z brakiem higieny jamy ustnej. Bez względu na powód konieczne jest działanie i zapobieganie!

Skuteczna diagnoza – tylko u stomatologa

W skutecznej diagnozie z pewnością pomoże nam stomatolog. Lekarz oceni, czy nieświeży oddech jest wynikiem psujących się zębów, zmian w jamie ustnej czy też może być efektem przyjmowania jakichkolwiek leków. Ważna jest szczerość podczas udzielania wywiadu lekarskiego! Istotne jest również przyniesienie ze sobą opakowań leków, które codziennie przyjmujemy – być może to właśnie one zaburzają naturalne pH naszych dróg pokarmowych, czego efektem jest nieświeży oddech. W razie rozpoznania przyczyny problemu pozostaje nam wyeliminowanie konkretnych leków (zastąpienie ich innymi), zmiany w nawykach żywieniowych.

Jak odświeżać oddech?

Jeśli przyczyną nieświeżego oddechu nie jest choroba, warto zastanowić się nad możliwościami walki z tym problemem. Oczywiście podstawą jest codzienna higiena jamy ustnej – musimy regularnie szczotkować zęby, aby usuwać płytkę nazębną oraz resztki pokarmu. Dzięki temu zahamujemy rozwój próchnicy.
Istotnym elementem walki o świeży oddech jest stosowanie płynów do płukania ust – są one dostępne w różnorodnych pojemnościach, w butelkach plastikowych. Dzięki temu możliwe jest zabieranie ich ze sobą do szkoły, pracy i korzystanie kiedy tylko poczujemy potrzebę. Płyny do płukania ust zakupimy w sklepach zielarskich, aptekach, supermarketach. Płyny wspomagają również hamowanie odkładania się płytki nazębnej.
O sposobach na odświeżanie oddechu opowie Ci doświadczony dentysta. Gabinet stomatologiczny B-MED Katowice zaprasza na konsultacje.

Comments are closed.