I Ty możesz zostać lakiernikiem

Każdy samochód podczas użytkowania ulega zniszczeniu. Dotyczy to przede wszystkim powłoki lakierniczej. Niektóre uszkodzenia są tak poważne, że nie sposób uniknąć lakiernika, jednakże przy drobniejszych problemach z karoserią samochodu można samemu coś zaradzić.

DUŻE I MAŁE PROBLEMY

Poważne uszkodzenia powłoki lakierniczej, obejmujące znaczną powierzchnię karoserii o sporej głębokości powinny być zostawione specjalistom. Ich samodzielne naprawy kończą się zazwyczaj jeszcze większymi problemami i ponoszonymi kosztami.
Przy braku odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, występuje prawie pewność, iż takie próby nie tylko zakończą się porażką, ale co więcej ich konsekwencje spowodują jeszcze droższe szkody niż pierwotne. W związku z tym duże problemy należy zostawić specjalistom, natomiast za drobne uszkodzenia- otarcia, niegłębokie rysy czy odpryski spowodowane kamieniami można spróbować wziąć się samemu.

LAKIERY W SPRAYU

Sposobem na drobne problemy związane z karoserią takie jak tuszowanie rys czy odprysków są lakiery w sprayu. W tym przypadku niezbędne jest zarówno zakupienie lakieru w odpowiednim kolorze- zgodnym z kolorem karoserii samochodu jak i lakieru bezbarwnego, który zabezpiecza pomalowane warstwy i je utwierdza.Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w doborze właściwego koloru lakieru do karoserii samochodu, na podstawie na przykład lakierowanego elementu auta. Czasem samochody posiadają także numer umieszczony na naklejce i zapisany pod pokrywą silnika.
Następnym krokiem jest już tylko dokonanie samego lakierowania. Jest ono niezwykle proste, ponieważ wystarczy daną rysę czy ubytek w karoserii po uprzednim zabezpieczeniu taśmami ochronnymi z odległości około 20 centymetrów popryskać sprayem w odpowiednim kolorze kilka razy. W ten sposób zostanie zamalowany ubytek, a właściciele pojazdu nie wydadzą sporych pieniędzy na usługę lakiernika.

LAKIER BEZBARWNY W SPRAYU

Do wykończenia samodzielnego lakierowania samochodu niezbędny jest jeszcze lakier bezbarwny w sprayu. Służy on przede wszystkim uszczelnieniu powierzchni, którą została poddana lakierowaniu a także chroni ją przed korozją, co jest praktycznie niezbędne, w przypadku gdy samochód nie garażuje.
Co więcej lakier bezbarwny w sprayu chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, nadając właściwy blask karoserii, jednocześnie zapewniając odporność na wodę czy Po rozcieńczone kwasy lub zasady.
Lakier bezbarwny w sprayu dostępny jest w ofercie Lakiery24.com