Działki nad morzem- czy to się opłaca?

W ostatnich latach można zaobserwować spory wzrost zainteresowania turystów polskim wybrzeżem. Mimo tego, że powstają wciąż nowe hotele i apartamenty, w większości z nich w sezonie całkowicie brakuje miejsc. Ziemia nad morzem staje się coraz cenniejsza. Czy inwestycja w działki blisko plaży to dobry interes?

Atrakcyjne grunty

Nie wszystkie działki znajdujące się nad morzem są warte zakupu. Wiele czynników ma wpływ na to, czy określona nieruchomość jest atrakcyjna. Jednym z najistotniejszych, oprócz odległości od plaży, jest miejscowość, w której znajduje się działka. Wartość gruntu jest znacznie wyższa w okolicach popularnych nadmorskich kurortów turystycznych. Atrakcyjność działki wzrasta również wtedy, kiedy okoliczna infrastruktura jest sprzyjająca, a warunki są odpowiednie do budowy, tzn. działka znajduje się na równym, suchym terenie i ma wystarczające wymiary, aby postawić na niej dom.

Gdzie ceny gruntów są najwyższe?

Najdroższe działki inwestycyjne znaleźć można w Trójmieście. Gdańsk, Sopot czy Gdynia znane są z tego, że mają jedne z najwyższych cen nieruchomości w Polsce! To bardzo rozwinięte turystycznie miasta, przyciągające każdego roku tłumy turystów. Dlatego też działki w tej okolicy są bardzo pożądane, a ich ceny mogą w przyszłości jeszcze wzrosnąć! Pewną inwestycją są także grunty w tak popularnych miejscowościach jak Międzyzdroje, Ustka, Kołobrzeg. Coraz bardziej rozwijają się również mniejsze nadmorskie miasteczka, takie jak Ustronie Morskie, Mielno i wiele im podobnych. Z roku na rok na ich terenie rośnie ilość ośrodków wypoczynkowych i luksusowych hoteli. Małe miejscowości nad morzem dzięki dużej ilości turystów rozwijają się w błyskawicznym tempie, a ceny gruntów na tych terenach dynamicznie rosną. Działki te wydają się być świetnym sposobem na ulokowanie swoich oszczędności, gdyż już za kilka lat ich wartość może znacznie wzrosnąć.

Działki inwestycyjne lepsze niż lokata?

W obecnych, niepewnych czasach, kiedy wiele osób boi się o swoją pracę i utratę płynności finansowej, rozsądne i bezpieczne inwestowanie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Działki inwestycyjne dają inwestorowi pewność, że nie straci swoich pieniędzy, a w dłuższej perspektywie może sporo zarobić. Warunkiem jest posiadanie dużych oszczędności oraz umiejętność wyszukiwania najbardziej atrakcyjnych ofert gruntów.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne