Dramatyczny w skutkach wypadek samochodowy – wysokie odszkodowanie dla poszkodowanej

Młoda studentka geografii doznała poważnych obrażeń w wypadku samochodowym. Kobieta uczestniczyła w zdarzeniu jako pasażer. Kierowca samochodu zginął na miejscu. Młoda osoba dość szybko poradziła sobie z rozległymi fizycznymi obrażeniami, jednak zdarzenie zostawiło trwały ślad na jej psychice.

Wypadek komunikacyjny – ofiara śmiertelna i poszkodowana pasażerka

Kobieta jechała ze swoim kolegą na imprezę z okazji zakończenia roku akademickiego. Mężczyzna postanowił, że pojadą samochodem a on będzie bawił się bez alkoholu. Na imprezę jednak nigdy nie dojechali bo po drodze zdarzył się wypadek. Młody kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i samochód wpadł w poślizg, wjeżdżając pod koła samochodu ciężarowego. Mężczyzna zginął na miejscu, a poszkodowaną pasażerkę odwieziono w ciężkim stanie do szpitala. Kobieta odzyskała przytomność dopiero w szpitalu. Doznała złamań żeber, kości śródstopia, niewydolności oddechowej oraz licznych ran ciętych. Rekonwalescencja trwała kilka miesięcy i młoda kobieta opuściła pierwszy semestr trzeciego roku studiów. Po powrocie do domu ze szpitala, poszkodowana była pod stałą opieką matki i sióstr. To rodzina pomagała młodej dziewczynie w codziennych czynnościach takich jak mycie, ubieranie oraz przygotowywanie i podawanie posiłków.
Pomimo tak poważnych obrażeń – poszkodowana dość szybko doszła do dawnej sprawności fizycznej. Zaledwie rok po wypadku, skutki zdarzenia były dla niej nieodczuwalne w wymiarze fizycznym. Jedyna pamiątką na ciele było kilka blizn po ranach ciętych. Dużo większym problemem okazała się psychika. Dziewczynie ciężko było pogodzić się ze śmiercią kolegi i popadła w stany depresyjne.  Efektem depresji była niechęć do życia, do dalszego rozwoju i spotykania się znajomymi. Dziewczyna przez rok uczęszczała na terapię, aby poradzić sobie z ciężarem jaki nosiła w sobie w wyniku wypadku.

Odzyskanie odszkodowania za wypadek samochodowy

Wiele miesięcy musiało minąć, zanim młoda kobieta zdecydowała, że będzie ubiegać się o odszkodowanie. Do podjęcia decyzji namówiła ją rodzina. Dziewczyna chciała uniknąć powracania do tego zdarzenia, dlatego zdecydowała się powierzyć sprawę kancelarii odszkodowawczej. Sprawa o odzyskanie odszkodowania za wypadek samochodowy zamknęła się w trzech etapach. Pierwszą decyzją poszkodowana otrzymała 16000 złotych tytułem wszystkich roszczeń – zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, opiekę osób drugich, zniszczoną odzież oraz koszty rehabilitacji. Po odwołaniu kwota ta wzrosła do 22000 złotych.
Po odwołaniu radcy prawni podjęli negocjacje z ubezpieczycielem i ostatecznie poszkodowana dziewczyna otrzymała 30000 złotych.  Ta kwota była satysfakcjonująca, biorąc pod uwagę, że wypadek nie spowodował trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dziewczyna prawdopodobnie nigdy nie zapomni o tym co się wydarzyło. Po czasie zdecydowała się na kontynuację studiów i stopniowo wracała zarówno do życia towarzyskiego jak i studenckiego.

Comments are closed.