Domowy salon kosmetyczny – jak rozpoczać przygodę z domowym manicure?

Regularne wizyty u kosmetyczki bywają uciążliwe i kosztowne. Nie każda kobieta jest w stanie wygospodarować na nie czas, ale każda marzy o tym, aby stale cieszyć się z pięknych zadbanych dłoni i paznokci. Co zatem zrobić, aby nie musieć martwić się z ciągłymi odpryskami na paznokciach i nie musieć wydawać kroci na cotygodniowe wizyty u kosmetyczki?

Zabawa w kosmetyczkę

Każda kobieta przynajmniej raz w życiu była u kosmetyczki i przynajmniej raz w życiu malowała paznokcie sama w domu. Mają to porównanie, zdajemy sobie sprawę z tego, że po pierwsze, kosmetyczka ma lepszy sprzęt, więcej możliwości, większą wprawę i umiejętności. Po drugie paznokcie po wizycie u kosmetyczki są jakby ładniejsze, lakier trzyma się dłużej, a sama wizyta jest formą relaksu. Jednak nie zawsze jest czas i możliwość na relaks u kosmetyczki, a paznokcie same się nie pomalują. W takiej sytuacji warto rozważyć zainwestowanie w zestaw do domowego manicure, ale nie byle jakiego. Niesamowitym rozwiązaniem będzie zestaw do manicure hybrydowego.

Niesamowite hybrydy

Lakiery hybrydowe są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i nie odpryskują. Lakiery hybrydowe trzymają się do 3 tygodni. Lakiery hybrydowe są cudem kosmetologii XXI wieku. Lakiery hybrydowe w ostatnim czasie są niezmiernie popularne właśnie ze względu na swoje właściwości. Manicure hybrydowy różni się tym od tradycyjnego, że po przygotowaniu płytki paznokcia, nadaniu jej kształtu i zmatowieniu, nakładane warstwy lakieru należy utwardzić specjalną lampą LED lub UV. Utwardzanie lampa gwarantuje trwałości i odporność lakieru. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do 3 tygodni, a o konieczności wymiany informuje pojawiający się odrost. Lakiery hybrydowe nie niszczą płytki paznokcia. Ściąga się je zmywaczem z acetonem, który nakładamy na wacik, wacikiem owijamy paznokieć i zabezpieczamy go folią aluminiową. Po kilku minutach lakier ściągamy delikatnie patyczkiem, bez narażania płytki na mechaniczne zniszczenie.

Od czego zacząć — co należy kupić, aby rozpocząć przygodę z domowym manicure hybrydowym?

Na początek, oprócz tradycyjnych przyborów do pielęgnacji paznokci, musimy zaopatrzyć się w polerkę oraz delikatny pilnik do matowienia płytki, ponadto niezbędna będzie baza do lakieru, utwardzacz oraz na początek zestaw kilku lakierów hybrydowych w ulubionych kolorach. Niezbędnym urządzeniem do wykonania manicure hybrydowego jest lampa UV lub LED. Lampa LED jest droższa, jednak czas suszenia jest znacznie krótszy, dlatego, jeżeli mamy możliwość, warto od razu zainwestować w lampę LED. Dobrze jest wybrać produkty markowe, sprawdzonych firm, tak aby wydane pieniądze, przełożyły się na jakość oraz trwałość manicure. Z takim inwentarzem pozostaje już tylko rozpocząć przygodę w swoim domowym salonie kosmetycznym.
Lakiery hybrydowe znajdziesz na chiodo.pl