Depilacja przy pomocy lasera

Gładkie ciało na zawsze – brzmi jak marzenie. Wiele kobiet oddałoby wiele, by móc raz na zawsze pożegnać się z koniecznością systematycznej, bolesnej i uciążliwej depilacji. Tym czasem jest to możliwe! Depilacja laserowa czyli zabieg przy pomocy nowoczesnego lasera umożliwia całkowite pozbycie się owłosienia z różnych partii ciała na kilka lat! Po zastosowaniu serii zabiegów efekt jest trwały! Co warto wiedzieć na temat depilacji laserem?

Laser Light Sheed a IPL – Intensywne Źródło Światła


Obydwa rodzaje depilacji laserowej wykorzystują podobny mechanizm – oddziałują na melaninę zawartą w mieszku włosa, przez co doprowadzają do zniszczenia cebulki i zapobiegają odrastaniu włosów. Obydwie metody są skuteczne, chociaż laser Light Sheed jest nowocześniejszy, a efekty widoczne szybciej. Z drugiej strony zaletą zabiegów IPL może być odrobinę niższa cena. Bez względu na to, którą metodą depilacji laserowej wybierzemy, wyniki są nieporównywalne w stosunku do efektów, które uzyskujemy innymi metodami (wosk, maszynka, depilator).

Jak przygotować się do zabiegu?

depilacja gdańsk
Skóra przed zabiegiem powinna być odpowiednio nawilżona i natłuszczona. W tym celu warto smarować ją kremami i balsamami nawilżającymi. Pamiętajmy o tym, że przed zabiegiem wykluczone jest opalanie, korzystanie z solarium, używanie samoopalaczy. To samo dotyczy stosowania peelingu, kosmetyków z alkoholem i z retinolem. To może podrażnić skórę. Dzień przed zabiegiem powinniśmy ogolić włosy maszynką. To spowoduje, że skuteczność zabiegu będzie większa.

Czy zabieg ten skuteczny jest na zawsze?

Tak. Raz wykonana seria zabiegów powinna dać nam na długie lata gładką skórę i spokój, nie będziemy musieli więcej co kilka dni myśleć o depilacji. Czasami jednak zalecane są zabiegi utrwalające po dwóch latach od wykonania serii zabiegów. U niektórych pacjentek z czasem odrastają niewielkie, pojedyncze włoski, które jednak łatwo jest usuwać.

Od czego zależy skuteczność zabiegu?

Skuteczność zabiegu zależy oczywiście od sprzętu, którym wykonywana jest depilacja, ale nie tylko. Równie ważna jest karnacja pacjentki. Kobiety o bardzo ciemnej skórze w ogóle nie powinny wykonywać tego zabiegu, gdyż może być dla nich niebezpieczny. Z drugiej strony, gdy włoski są jasne i cienkie, zabieg się nie opłaca, gdyż efekty będą znikome. Jeśli jednak masz dość jasną cerę i ciemne, grube włoski, jest to zabieg idealny dla Ciebie. Warto go rozważyć.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Comments are closed.