Czy znasz najskuteczniejszą metodę na walkę ze zmarszczkami?

Zmarszczki na twarzy to prawdziwe utrapienie – szpecą, sprawiają, że stajemy się mniej pewni siebie. Niestety, ich pojawianie się jest nieuniknione. Warto jednak wiedzieć, że my sami możemy wpłynąć na szybkość ich powstawania, głębokość i widoczność. Jak?

Przede wszystkim: odpowiednia dieta i prawidłowa pielęgnacja

Zmarszczki są wynikiem zanikania kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszej skórze. Proces ten następuje już po 25-30 roku życia. Za szybsze powstawanie zmarszczek odpowiada także nieodpowiednia dieta (brak witamin, mikroelementów, dużej ilości wody), jak i źle dobrane kosmetyki czyodwodnienie. Oczywiście ważne są równieżuwarunkowania genetyczne. Jeśli chcemy utrzymać naszą skórę jak najdłużej w doskonałej kondycji,zadbajmy przede wszystkim o jej nawilżenie od zewnątrz (kremy, oleje) i wewnątrz (pijmy dużo wód źródlanych, herbat, unikajmy kawy).

Jak walczyć z widocznymi zmarszczkami?

Głębokie zmarszczki to powszechny problemem pań i panów. Istnieją jednak skuteczne metody na ich widoczne spłycenie i jednocześnie uelastycznienie skóry twarzy. Pomogą nam w tym zabiegi medycyny estetycznej!
– Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i co najważniejsze: dającym rezultaty widoczne od razu! – przekonuje dr Karolina Kuśnierz, właścicielka krakowskiej kliniki medycyny estetycznej i witryny karolinakusnierz.pl.
Na zabiegi spłycania zmarszczek decyduje się coraz więcej osób – zabieg nie wymaga specjalistycznego przygotowania (jedynie wcześniejszej konsultacji), a efekty widoczne są od razu. Skóra po zastosowaniu kwasu hialuronowego jest wyraźnie wygładzona i naprężona, zmarszczki są mniej widoczne. Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej zalicza się wypełnianie zmarszczek wargowo-nosowych, wypełnianie i konturowanie ust, wypełnianie „lwich” zmarszczek.