Co może zawierać test w badaniu wariograficznym?

W dzisiejszym świecie nie brakuje sytuacji spornych, a także niejasnych, które rzutują na lojalność czy też zaufanie. Na potęgę zdarzają się przekręty, kradzieże czy też zdrady i kłamstwa, które rzucają złe światło na naszych bliskich lub pracowników. Jednocześnie zdarzyć się także może, że na nas samych czy też naszych bliskich rzucane są pewne oskarżenia. W efekcie chcąc oczyścić się z zarzutów chcemy udowodnić swoją rację poddając się wykrywaczowi kłamstw. Badanie wariografem to jedyne wyjście z tego typu sytuacji. Warto zatem przyjrzeć się temu co czeka na badanych w teście, który jest nieodłącznym elementem każdego badania.

Jakie pytania pojawiają się w teście?

Pytania, które zadawane są w teście podczas badania wariograficznego dotyczą oczywiście sprawy z jaką związane jest samo badanie. W zależności od sytuacji, która skłoniła nas samych lub inną osobę do zlecenia badania specjalista przygotowujący cały test umieszcza w nim określoną liczbę pytań, które mogą dotyczyć różnych sfer. Na szczęście w takich badaniach nie umieszcza się pytań związanych z religią czy tez orientacją seksualną, gdyż to wpłynęłoby niekorzystnie na komfort niektórych badanych. Pytania nie poruszają żadnych drażliwych tematów, ale jednocześnie skupiają się na zaistniałej sytuacji. Jak można przeczytać na stronie wariograf.com.pl zazwyczaj w jednym teście znajduje się od 6 do 12 pytań. Takie pytania poruszają kwestie dotyczące danego zdarzenia, a ekspert układa je wcześniej tak by odnosiły się do śladów pamięciowych badanej osoby.

Co jeszcze może zawierać test?

Oprócz samych pytań w teście mogą znaleźć się również różnego rodzaju zdjęcia, które nawiązują do danego zdarzenia. Są to na przykład fotografie przedstawiające miejsce zdarzenia czy też narzędzie zbrodni czy inne elementy. W każdym teście umieszcza się ponadto zarówno pytania krytyczne czyli takie, które dotyczą bezpośrednio zdarzenia jak i pytania kontrolne. Ma to na celu porównanie reakcji i zmian emocjonalnych w późniejszej analizie wykresu.