Cegła w salonie – warto?

Aranżacyjnym hitem obecnym w modnych wnętrzach od jakiegoś czasu jest cegła. Czy warto urozmaicić swoje mieszkanie o modny dekor? Czy wraz z wkroczeniem kolejnych nowinek architektonicznych cegła odejdzie do lamusa, a mieszkanie będzie nadawać się do remontu?

Uniwersalna i prosta dekoracja

Ceglane ściany to niezwykle efektowna i uniwersalna dekoracja, która znajduje zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu, począwszy od łazienki, poprzez pokoje młodzieżowe, na reprezentacyjnym salonie kończąc. Cegła, naturalny materiał od wieków przewijający się w architekturze, raz na jakiś czas odsłaniający swoje nowe oblicze, nie traci na aktualności i znaczeniu.

Warto?

Chropowata, nieregularna struktura cegły pozwala stworzyć na ścianie ciekawy trójwymiarowy efekt załamujący światło. Co więcej, cegła  jest dobrym izolatorem termicznym, dzięki czemu łatwiej utrzymać w mieszkaniu optymalną temperaturę. Właściwości modnego materiału docenią również osoby mieszkające w ruchliwej okolicy, ponieważ materiał bardzo skutecznie wygłusza wszelkie hałasy dochodzące zza okna. Co więcej, wnętrza, w których została zastosowana cegła dekoracyjna, wydają się większe!

Niekoniecznie styl industrialny

Ceglane wykończenie często utożsamiane jest z chłodnym stylem industrialnym. Nie daj się zwieść pozorom! Sklepy z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi proponują cegłę lub lekkie płyty imitujące cegły w różnorodnym kolorze i fakturze. Niezależnie od tego, czy preferujesz modny minimalizm, skandynawskie hygge czy ciepłą klasykę, znajdziesz opcję idealnie współgrającą z Twoją koncepcją wnętrza.
Ściana pokryta cegłą niezwykle dobrze komponuje się z nowoczesnymi meblami o nieskomplikowanej formie. Na stronie gama-sklep.com.pl znajdziesz szeroki wybór mebli oraz praktyczne informacje, które pomogą Ci zaaranżować wnętrza ze smakiem.

Comments are closed.