Bezpieczeństwo pracowników priorytetem dla pracodawcy

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas pracy jest obowiązkiem pracodawcy wymaganym z ramienia przepisów Bezpieczeństwa Higieny Pracy. Przepisy te jasno określają ryzyko zawodowe każdej profesji w Polsce i nakazują stosowanie konkretnych środków ochronnych.

Najczęściej wśród nich wymienia się kombinezony ochronne, kaski, rękawice robocze, ale także maseczki na twarz, okulary ochronne na oczy, słuchawki chroniące uszy. Pracownicy mogą korzystać także z ochraniaczy na kolana czy łokcie. Produkty ochronne powinien zapewnić pracodawca. Może on skorzystać z oferty jednego z wielu dostawców ubrań ochronnych.

Ubrania ochronne mają za zadanie chronić przed kontaktem z wysokimi temperaturami, trującymi substancjami, nadmiernym promieniowaniem, uszkodzeniami naskórka poprzez kontakt z ostrymi narzędziami. Słuchawki świetnie izolują odgłosy z zewnątrz, dlatego pracownicy zatrudnieni przy maszynach chętnie korzystają z nich ochraniając jednocześnie kanały słuchowe.

Zabezpieczenie miejsca pracy poprzez stosowanie odpowiednich urządzeń

Odzież ochronna to nie jedyne narzędzia pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa pracownika w miejscu pracy. Zadaniem pracodawcy jest także odpowiednie przygotowanie pomieszczenia o podwyższonym ryzyku, aby minimalizować zagrożenie wybuchem, zatruciem czy pożarem. W każdym z wymienionych przypadków najlepszym rozwiązaniem są wentylatory przenośne. Ich montowanie nie jest konieczne – przenośny charakter sprawia, że można je ustawiać w dowolnym miejscu, bez konieczności montażu. Wentylatory świetnie sprawdzą się też jako wspomaganie wentylatorów ściennych, które często mogą okazać się niewystarczające w przypadku wzmożonej produkcji. Wentylatory tego typu są najczęściej stosowane w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, w fabrykach pasz zwierzęcych, również w zakładach kosmetycznych.

Dowiedz się więcej o wentylatorach w przemyśle.