3 najważniejsze rzeczy, które poprawiają efektywność nauki na studiach

Studia to jeden z najpiękniejszych, ale zarazem najtrudniejszych etapów w życiu każdego człowieka. To czas, w którym uczysz się samodzielności i powoli przestajesz liczyć na wsparcie rodziców w wyzwaniach dorosłości. Ale momentem, który studenci znoszą najciężej, jest sesja. Dowiedz się, jakie rzeczy warto kupić, żeby znacznie ułatwić sobie naukę!

Zorganizuj swój czas

Porządek w kalendarzu to porządek w głowie. Na studiach często jest tak dużo różnych egzaminów i prezentacji, że bardzo łatwo się pogubisz, jeśli ich nie zapiszesz. Dlatego warto kupić terminarz, dzięki któremu będziesz miał wszystkie ważne daty w jednym miejscu. Kalendarze szkolne obejmują cały rok akademicki, więc są dużo bardziej funkcjonalne niż te tradycyjne. Znajdują się w nich również informacje o wszystkich dniach wolnych od zajęć. Ponadto często mają miejsce na dodatkowe notatki – zapiszesz w nich materiał obowiązujący na egzamin albo zaplanujesz dokładne etapy nauki. Kalendarze szkolne są nieocenioną pomocą, kiedy masz wrażenie, że toniesz w egzaminach, na które nie zdążysz się nauczyć. Wbrew pozorom nauki nie zawsze jest tak dużo, jak Ci się wydaje. Wystarczy ją dobrze rozplanować!

Zadbaj o porządek w notatkach

Dobrze zorganizowane notatki są często ważniejsze od samych podręczników. Znajdują się w nich tylko najpotrzebniejsze informacje, których często trzeba nauczyć się na pamięć. Dlatego to bardzo ważne, żeby wszystkie istotne terminy czy wzory były dobrze widoczne. Najpierw wybierz zeszyt, z którego wygodnie będzie Ci się uczyć. Zastanów się, czy lepszym rozwiązaniem będą lżejsze zeszyty formatu A5, czy większe kołozeszyty. Następnie warto kupić zakreślacze, którymi dodatkowo wyróżnisz niezbędne informacje. Co jeszcze może się przydać, żeby zwiększyć czytelność notatek? Oto kilka najważniejszych rzeczy:• rysunki – nawet najprostsze ilustracje znacznie ułatwiają zapamiętywanie i pomagają kojarzyć wiadomości,• kolorowe karteczki samoprzylepne – dzięki nim uporządkujesz materiały i szybko wrócisz do strony, która w danej chwili będzie ci potrzebna,• przejrzystość – nie pisz tak, żeby zmieścić jak najwięcej informacji na jednej stronie. Większe odstępy między wyrazami poprawiają czytelność tekstu.

Posegreguj dodatkowe materiały

Większość prowadzących daje swoim studentom mnóstwo różnych kserówek. Nawet jeśli początkowo wydaje Ci się, że zapamiętasz, które materiały dotyczą danego przedmiotu, to z czasem stanie się to niemożliwe. Część kartek prawdopodobnie gdzieś się zawieruszy i stracisz bardzo dużo potrzebnego czasu na ich poszukiwania. Dlatego lepiej kup specjalne skoroszyty albo segregatory do każdego przedmiotu z osobna. Dzięki temu zapanujesz nad wszystkimi papierami i ułatwisz sobie naukę do egzaminów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Post a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*